НОВИНКИ AJAX SYSTEMS – ЩО НАМ ОЧІКУВАТИ НЕЗАБАРОМ?

2 грудня відбулася онлайн-презентація Special Event від Ajax Systems, на якій фахівці компанії представили власну нову лінійку пристроїв Fibra, що працює за однойменною провідною технологією, а також гібридний хаб Ajax, що підтримує дротові та бездротові пристрої. Крім того, представники компанії розповіли про розширення функціоналу існуючих бездротових пристроїв та презентували новинки для локальних ринків.

На Ajax Special Event були представлені такі новинки та оновлення:

 • MotionCam: функція фотографій за запитом.
 • Hub 2: нова версія з 4G-модемом.
 • Rex 2: підтримка фотоверифікації та підключення через Ethernet.
 • vhfBridge: миттєва доставка тривог без інтернету.
 • Socket (type G): розумна розетка із британською вилкою.
 • MultiTransmitter: вихід за рамки із підтримкою 2/3EOL.
 • Hub Hybrid: синергія дротових та бездротових технологій.
 • Fibra: додаткова ланка в екосистемі Ajax.

MotionCam: функція фотографій за запитом

Спеціальні версії датчиків серії MotionCam, які надійдуть у продаж у першому кварталі 2022 року, підтримуватимуть функцію фото за запитом. Таким чином, на ринку будуть присутні як датчики з підтримкою фото за запитом, так і без.

У налаштуваннях нових датчиків з’явиться нове меню «Конфіденційність», в якому можна буде встановити право доступу до фото з датчиків та потоків камер спостереження окремо для кожного користувача та кожного пристрою. Також у налаштуваннях можна буде вибрати, коли саме робити фото за запитом: завжди або коли датчик у режимі охорони.

У новій версії датчиків MotionCam також буде реалізовано можливість фотоверифікації пожежних тривог. Для цього необхідно створити сценарій у налаштуваннях датчика та вказати, який із FireProtect або FireProtect Plus у системі може створювати запит на зйомку фото.

Hub 2: нова версія з 4G-модемом

У продажу з’явиться Hub 2 у двох версіях: Hub 2 (2G) та Hub 2 (4G). Компанія Ajax  надалі  випускатиме версію з 2G модемом, та при цьому додали нову, з більш сучасним модемом, що підтримує 2G, 3G і 4G (LTE) мережі. Hub 2 з просунутим модемом надійде у продаж у першому кварталі 2022 року. Користувачі даної продукції можуть вибрати відповідний хаб для свого регіону з урахуванням доступних технологій зв’язку.

ReX 2: підтримка фотоверифікації та підключення по Ethernet

ReX 2 давно перестав бути стандартним ретранслятором сигналу. Він створює автономні групи пристроїв усередині системи та їх радіомодулі автоматично підлаштовуються для оптимального енергоспоживання та моментальної доставки подій у разі тривоги.

Навіть без зв’язку з хабом ReX 2 отримає тривогу від датчика та активує сирену, а у разі відключення електроенергії вбудований резервний акумулятор забезпечить 38 годин автономної роботи.

В одній системі може бути до 5 ретрансляторів із загальною площею покриття до 35 км2. ReX 2 вдвічі збільшує дальність зв’язку між хабом та бездротовими пристроями Ajax, включаючи датчики MotionCam. Тривоги передаються миттєво, а перше фото із датчика MotionCam буде доставлено за 13 секунд.

 

Наступні оновлення ReX 2 будуть підтримувати дротове з’єднання з хабами по Ethernet – фізичний порт вже вбудовано в ретранслятор. Навіть не маючи радіозв’язку з хабом ретранслятор зможе передавати сигнали тривоги та фотографії. Потрібно лише, щоб і хаб і ReX 2 були в одній локальній мережі.

 

vhfBridge: миттєве доставлення тривог без інтернету

Новий модуль Ajax vhfBridge підійде для використання у місцях з нестабільним або слабким інтернетом. Він передає тривоги на далекі відстані до сотень кілометрів та забезпечує хаб ще одним каналом зв’язку з пультом моніторингу.

При підключенні до vhfBridge подія передається ланцюжком: хаб – модуль (за протоколом Jeweller) – сторонній ДВЧ-передач (за проводами) – приймач пульта охорони (радіопередача в ДВЧ-діапазоні).

Для підключення до стороннього ДВЧ-передавача vhfBridge має 8 виходів. У разі відключення електроенергії модуль може живити передавач від установленої в ньому резервної батареї.

Socket (type G): розумна розетка із британською вилкою

У першому кварталі 2022 року в продаж надійде Socket із вилкою типу G.

Зміни торкнуться не тільки типу вилки: пристроєм можна керувати за допомогою нової функціональної кнопки на корпусі, яка дає змогу керувати Socket без застосунку або Button. Також у налаштуваннях буде додано більше гнучкості: поріг захисту по струму, що налаштовується, точне налаштування яскравості та скидання лічильника енергоспоживання.

Нова розетка Ajax матиме розширену дальність зв’язку – до 1100 метрів двостороннього зашифрованого зв’язку, що до 7 разів більше, ніж у конкурентів.

MultiTransmitter: вихід за рамки із підтримкою 2/3EOL

 

Оновлений модуль інтеграції MultiTransmitter отримає підтримку підключення датчиків із двома або трьома резисторами. Це означає, що MultiTransmitter буде сумісний з ще більшою кількістю провідних сторонніх датчиків і буде розрізняти більше типів подій підключеного датчика. Удосконалення виходить у відповідь на запити фахівців систем безпеки. Даний девайс також буде доступний у першому кварталі наступного року.

Hub Hybrid: підтримка дротових та бездротових пристроїв

Нові можливості Hub Hybrid це:

 • підтримка до 100 дротових та бездротових пристроїв,
 • вбудовані антени Jeweller та Wings,
 • 8 шинних входів Fibra дають практично нескінченну кількість конфігурацій системи.
 • 3 канали зв’язку — 2 слоти для сім-карт і порт Ethernet. Якщо один канал зв’язку вийде з ладу, хаб одразу перейде на інший.
 • дві версії: з модемом 2G та модемом 2G/3G/4G (LTE).
 • дистанційне налаштування, керування в режимі реального часу,
 • 32 сценарії автоматизації.

 

Hub Hybrid задає високий стандарт для професійних систем безпеки та буде доступним для замовлення у першому кварталі 2022 року.

Гібридна система безпеки – один із поширених запитів професіоналів. Завдяки комбінації дротів і радіо дозволяє покривати великі та промислові об’єкти.

Фахівцям компанії вдалось перенести в нову технологію всі переваги бездротової лінійки пристроїв Jeweller: можливість віддаленого налаштування, захист та шифрування даних, дальність зв’язку, простий та швидкий монтаж пристроїв охоронної системи.

Основні переваги Fibra в порівнянні з іншими дротовими системами:

 • протокол зв’язку, що забезпечує низьке енергоспоживання дротових датчиків (всього десятки мікроампер). Це дозволяє підключати більше пристроїв до однієї лінії та створює велику довжину підключення – до 2000 метрів, що може покрити навіть багатоповерхову будівлю;
 • проста установка дротових пристроїв, з будь-якою комбінацією на лінії: підключайте один датчик чи десятки різних датчиків, сирен, клавіатур. Доступні спеціальні інструменти для спрощення установки: автоматичне додавання підключених пристроїв, синхронізація обладнання із софтом моніторингу PRO Desktop та стрес-тест енергоспоживання;
 • фотопідтвердження передаються по тому ж кабелю, що і передача подій охоронної системи;
 • пристрої можна розподілити по кімнатах і групах незалежно від їхнього фізичного з’єднання з хабом.

У релізі Fibra дев’ять пристроїв, які практично ідентичні бездротовим, але до датчиків DoorProtect і DoorProtect Plus доданий додатковий геркон.

Також у розробці – дві версії датчика руху з фотоверифікацією MotionCam Fibra (з фото на запит і без) та модуль інтеграції дротових датчиків сторонніх виробників MultiTransmitter Fibra.

Дротова лінійка зовні унаслідувала фірмовий дизайн Ajax, але зі стильним матовим покриттям. Пристрої органічно впишуться у будь-який інтер’єр завдяки своїм традиційним кольорам: білому та чорному.

Fibra також успадкувала простий монтаж, встановлюються за допомогою панелі кріплення SmartBracket. В датчиках руху немає знімних клем, тому розбирати корпус для встановлення не потрібно. Також немає шансу пошкодити електроніку під час монтажу.

Нова продукція буде доступна вже незабаром. А поки що пропонуємо підібрати охоронну систему Ajax з асортименту, звернувшись до відділу продажу компанії «Системи Технічної Безпеки», офіційного дистриб’ютора виробника систем безпеки Ajax Systems.